Tastature po meri svih uređaja
Imate tablet ili iPad i često putujete, ili morate sa lica mesta da šaljete izveštaje? Ova tastatura koja radi po principu bluetooth-a je sjajno rešenje. Kompaktna je, lagana i nalazi se u futroli. Ergonomski je prilagođena potrebama prosečnih internet korisnika, a jedino što može da joj se zameri je što nema numeričku tastaturu.
Tastatura je bežična, što znači da ne morate biti vezani za kompjuter koji se uglavnom nalazi na stolu. Ovako, ukoliko imate i nešto veći monitor, tastatura će dobro raditi i na razdaljini od tri do pet metara. Prednost je takođe što može da vam posluži bilo gde i bilo kad jer se može povezati kako sa Android uređajima, tako i sa iPhone-om ili računarom. Model je pritom lagan i tanak, pa je savršen za prenošenje ili kucanje u nekom prevoznom sredstvu.
Ovaj model tastature nema numeričke tastere, što će neki ipak navesti kao manu. Drugima verovatno neće biti problem da koriste kombinaciju tastera za brojeve.
Koji god deo hardvera da ste rešili da kupite, svaki jednako zahteva minimum pažnje i istraživanja zbog zaista prevelike ponude na tržištu. U tom pravcu razmišljajući, sigurno gledate da vam se isplati finansijski, ali da je pre svega reč o kvalitetnom i efikasnom uređaju. Kada je reč o tastaturama, apsolutni plus je kada možete da je iskoristite za više uređaja, pre svega i za tablet. Ono što je presudno u prvom mahu jesu dugmići, odnosno kolika snaga pritiskanja je potrebna pri kucanju ili upravljanju računarom ili tabletom.
Neverovatno je iritantno kada se kod određenih modela tastatura čuje škljocanje pri svakom pritiskanju dugmića, naročito ako ste žustri korisnik društvenih mreža ili jednostavno svoj posao obavljate isključivo na računaru. Kako ne biste nervirali i sebe i ljude oko vas, gledajte da isprobate tastaturu pre nego što je kupite. S tim u vezi, u zavisnosti čak i od posla kojim se bavite, možete odabrati tastaturu koja odgovara tim potrebama. Od prosečnih korisnika, do programera i gejmera, postoji vrsta odgovarajuće tastature, a danas se mogu naći i odlične bežične tastature ukoliko vam zatreba konkretnije kucanje uz tablet.
Tastature za programere
Programeri bi sigurno trebalo da pored super tihih tastatura (one su obično gumene ili sada sve popularnije mehaničke tastature. O njima će biti reči u nekim od narednih tekstova) da obrate pažnju i na to kako je tastatura ergonomski konstruisana. Odnosno, da im položaj ruku jednostavno odgovara osmočasovnom ili celodnevnom radnom vremenu i ponekad zahtevnom radu u programiranju. Dakle, ergonomska i udobna tastatura, nešto sličnog modela kao što su brendovi firmi Logitech ili Microsoft. Kada je reč o rasporedu dugmića i tome šta sve ima na tastaturi, za programere nije presudno.
Tastature za gejmere
Sa druge strane, gejmerima je potrebna tastatura koja pre sve ima dosta dugmića sa strane. Kada kažemo sa strane, pre svega mislimo na one tastere koji su na klasičnim tastaturama povezane sa F funkcijama. Gejmeri sa tastaturama sa dodatnim odnosno pojedinačnim dugmićima tako mogu podešavati posebne funkcije u odnosu na prečice koje su im potrebne u igrama. Naravno, gejmeri se mogu odlično poslužiti i bežičnim tastaturama. Uz idealnu veličinu monitora, igre možete igrati i sa kreveta. Pogledajte ovde kako da odaberete odgovarajući monitor.
Višenamenska tastatura
Međutim, imajući u vidu prosečnu svrhu računara koji se najčešće koristi za guglanje i društvene mreže, ako već ne možete da priuštite laptop, tu su gore pomenute bežične tastature. Ove tastature su takođe ergonomski prilagođene položaju ruku, ako je recimo koristite u poluležećem položaju na krevetu. One rade najčešće uz pomoć Bluetooth funkcije.
Jedna od takvih je i ova Genius tastatura, namenjena pre svega brzinskom obavljanju posla na internetu. Nema numeričku tastaturu, ali zato podržava tri različita operativna sistema – od Windowsa, pa do Androida. Ovo znači da je možete koristiti i za iPad, i za iPhone, te za Android telefone i tablete, kao i za računare.
Kako tastatura izgleda, možete pogledati na ovom snimku.